Antud blogis jagan Sinuga oma arvamust päevakajalistel teemadel. Sinu tagasiside on väga oodatud. Saad minuga ühendust võtta meili teel alexsavolainen99@gmail.com või Facebookis. Minu elulookirjelduse leiad siit.
Filtreeri postitusi

Tartu korteriomandite hinnad 2005 - 2020

Mitmed inimesed leiavad, et kinnisvarasse investeerimine on turvaline ja kasumlik investeering. Hea majandamise juures võib väljaostetud kinnisvara aastane tootlikkus olla 5 - 10 %, laenuga ostetud kinnisvara tootlikkus aga isegi üle 20 %.  

On põhjendatud väide, et kinnisvara säilitab oma väärtuse pikas perspektiivis. Kinnisvarahinnad on kapitalistlikus ühiskonnas läbi aegade tõusuteel olnud, sest positiivse iibe korral toimub pidev turuosaliste juurdekasv. Tänapäeval, mil pangad võimaldavad pea kõigil võrdlemisi odava intressiga eluasemelaenu võtta ning Eesti inimeste usk kinnisvarainvesteeringu kasumlikkusesse on jääv, ei ole languse hirmu ka negatiivse iibe korral.

Järgnevas artiklis vaatleme Tartu kinnisvarahinna muutusi aastatel 2005 - 2020. Antud artiklis tehtavad järeldused tuginevad Maaameti ja KV.ee korterite hinnastatistikale.
Loe lisaks